Substancje używane do peelingów (kwas@@@ glikolowy, TCA, HPP) usuwają martwe komórki naskórka, a ponadto nawadniają skórę. Przy stałym używaniu dokonują one dużych zmian w wyglądzie skóry odnawiając i odmładzając ją. Doprowadzają do przebudowy układu włókien kolagenowych w powierzchownych warstwach skóry.
Zmniejsza objawy starzenia się skóry takie jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas@@@ hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.
wstrzykiwanie toksyny botulinowej w celu porażenia partii mięśniowych, przez co dochodzi do niwelowania zmarszczek.
substancje na bazie kwasu hialuronowego, polimlekowego i innych stosowane śródskórnie na przebiegu zmarszczki powodując efekt "wypełnienia" zmiany.
preparaty na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia i innych aplikowane głęboko w okolice utraty objętości np. w okolicę policzków powodują efekt niechirurgicznego "liftingu" twarzy.