Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii skóry:
- Chirurgiczne usuwanie znamion barwnikowych, nowotworów skóry
- Nie operacyjne leczenie żylaków i wenulektacji (skleroterapia)
- Usuwanie włókniaków, tłuszczaków, torbieli zastoinowych
- Zabiegowe leczenie nawrotowych brodawek wirusowych dłoni i stóp
- Usuwanie kłykcin narządów płciowych i okolicy odbytu
- Chirurgiczne leczenie bielactwa (przeszczepy naskórka)
- Nowoczesne leczenie wrastających paznokci
- Korekcja blizn
- Plastyka nosa w guzowatości nosa.
- Labiolastyka warg sromowych mniejszych i/lub większych
Jak należy przygotować się do zabiegu z zakresu dermatochirurgii?
- Zaleca się planowanie zabiegów w takim czasie, aby zarówno lekarz jak i pacjent do ustalonego czasu zdjęcia szwów (lub kontroli) mieli możliwość przeprowadzenia doraźnych ocen miejsca poddanego zabiegowi. Zwykle są to 1-2 tygodnie po zabiegu.
- Jeśli zabieg ma być przeprowadzony u kobiety optymalnie, aby NIE był on wykonywany bezpośrednio przed lub w pierwszych dniach miesiączki.
- W przypadu pojawienia się cech infekcji np. górnych dróg oddechowych zalecane jest przełożenie terminu zabiegu na okres po ustąpieniu objawów choroby
- NIE zaleca się na 7-10 dni przed zabiegiem używania leków hamujących krzepliwość krwi np aspiryny, polopiryny, etopiryny. Można stosować leki przeciwbólowe zawierające paracetamol (np APAP, Panadol)
- U osób ze zwiększoną skłonnością do krwawień i powstawania krwiaków (siniaków) zaleca sie wykonanie badań morfologia, wskaźnik krwawienia, krzepnięcia,
- W przypadku wykonywania zabiegów w okolicy owłosionej (np. na udach lub podudziach) zalecane jest ogolenie okolicy usuwanej zmiany chorobowej z marginesem ok 5cm. Golenie nalezy wykonać na dobę przed planowanym zabiegiem. Pozwoli to uniknąć bólu podczas zmian opatrunków (związanych z "depilacją" miejsca oklejonego opatrunkiem). Uwaga: Zalecenie to nie dotyczy skóry owłosionej głowy!
- U pacjentów ze skłonnością do opryszczki wargowej zaleca się stosowanie profilaktyczne doustnego Acycloviru (np Heviran, Hascovir) przez 4-5 dni zaczynając od dnia poprzedzającego zabieg. Uwaga ta dotyczy szczególnie zabiegów wykonywanych na twarzy w okolicy ust.
- Zalecane jest także posiadanie aktualnych szczepień przeciwko żółtaczce zakaźnej typu B i wykonanie badań na obecnośc przeciwciał przeciwko HCV i HIV
- W przypadku zabiegów wykonywanych w znieczuleniu miejscowym kremem EMLA zalecane jest przybycie na min 30 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia zabiegu.