Specjaliści Dermatologii i Wenerologii

Dermatologia Estetyczna

Dermatochirurgia

Wenerologia


ikona


Kontakt

Gdańsk-Dermedica
telefon: 733 700 333
Gdynia-Dermart
telefon: 607 297 835

Dermatochirurgia

Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii skóry: Jak należy przygotować się do zabiegu z zakresu dermatochirurgii?
  • Zaleca się planowanie zabiegów w takim czasie, aby zarówno lekarz jak i pacjent do ustalonego czasu zdjęcia szwów (lub kontroli) mieli możliwość przeprowadzenia doraźnych ocen miejsca poddanego zabiegowi. Zwykle są to 1-2 tygodnie po zabiegu.
  • Jeśli zabieg ma być przeprowadzony u kobiety optymalnie, aby NIE był on wykonywany bezpośrednio przed lub w pierwszych dniach miesiączki.
  • W przypadu pojawienia się cech infekcji np. górnych dróg oddechowych zalecane jest przełożenie terminu zabiegu na okres po ustąpieniu objawów choroby
  • NIE zaleca się na 7-10 dni przed zabiegiem używania leków hamujących krzepliwość krwi np aspiryny, polopiryny, etopiryny. Można stosować leki przeciwbólowe zawierające paracetamol (np APAP, Panadol)
  • U osób ze zwiększoną skłonnością do krwawień i powstawania krwiaków (siniaków) zaleca sie wykonanie badań morfologia, wskaźnik krwawienia, krzepnięcia,
  • W przypadku wykonywania zabiegów w okolicy owłosionej (np. na udach lub podudziach) zalecane jest ogolenie okolicy usuwanej zmiany chorobowej z marginesem ok 5cm. Golenie nalezy wykonać na dobę przed planowanym zabiegiem. Pozwoli to uniknąć bólu podczas zmian opatrunków (związanych z "depilacją" miejsca oklejonego opatrunkiem). Uwaga: Zalecenie to nie dotyczy skóry owłosionej głowy!
  • U pacjentów ze skłonnością do opryszczki wargowej zaleca się stosowanie profilaktyczne doustnego Acycloviru (np Heviran, Hascovir) przez 4-5 dni zaczynając od dnia poprzedzającego zabieg. Uwaga ta dotyczy szczególnie zabiegów wykonywanych na twarzy w okolicy ust.
  • Zalecane jest także posiadanie aktualnych szczepień przeciwko żółtaczce zakaźnej typu B i wykonanie badań na obecnośc przeciwciał przeciwko HCV i HIV
  • W przypadku zabiegów wykonywanych w znieczuleniu miejscowym kremem EMLA zalecane jest przybycie na min 30 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia zabiegu.

Kontakt

Galeria

Kursy

Twój Problem

Cennik

Wenerologia

Dermatologia

Dermatochirurgia

Dermatologia estetyczna

O nas

Start


Dermedica Gdynia, Gdańsk - Dermatologia Estetyczna, Dermatochirurgia, Wenerologia, Specjalista Dermatolog Piotr Szlązak   
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych